Premierowe słuchowiska Teatru Chochół w Radiu Olsztyn

21 sierpnia 2021

Premierowe słuchowiska Teatru Chochół w Radiu Olsztyn.

Radio Olsztyn we współpracy z Ewą i Robertem Wasilewskimi przygotowało w tym roku trzy premierowe słuchowiska w oparciu o spektakle wystawiane przez Teatr Chochół w ubiegłych latach.

Słuchowiska zrealizowano w naturalnych przestrzeniach Stodoły Chochół i w jej plenerowym sąsiedztwie. Nagrań dokonała doświadczona ekipa Radia Olsztyn pod kierunkiem Pawła Aksiuty, a reżyserią dźwięku zajął się Andrzej Brzoska z Polskiego Radia S.A.

Autorem wszystkich słuchowisk jest Robert Wasilewski, a są to: „Dzika jabłoń” (https://teatrchochol.pl/dzika-jablon/) w reż. Jacka Malinowskiego, „Brama” (https://teatrchochol.pl/brama/) w reż. Romualda Wiczy-Pokojskiego oraz „Zające na kordonie” (https://teatrchochol.pl/zajace-na-kordonie/) w reż. Dariusza Błaszczyka.

W słuchowisku udział wzięli aktorzy scen teatralnych z różnych miejsc Polski (w tym głównie scen olsztyńskich) oraz aktorzy naturalni z Mazur.

Specjalne oprawy muzyczne nagrane zostały zarówno w Stodole Chochół, jak i w studiu radiowym. Jej wykonawcy to głównie muzycy z Mazur.

Premiery słuchowisk w Radio Olsztyn już jesienią.

 

https://radioolsztyn.pl/kolejna-edycja-spotkan-z-teatrem-trwaja-mazurskie-wedrowki-teatralne/01589350